رسپین

دیجیتال مارکتینگ چیست و چه مفاهیمی را باید از بازاریابی دیجیتال بدانیم؟

بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ چیست ؟

دیجیتال مارکتینگ یا همان بازاریابی دیجیتال چه در ابعاد بزرگ اجرا شود و چه در ابعاد کوچک، موتور کسب و کار امروز است! یک دیجیتال مارکتینگ تاثیرگذار، به بازاریابی‌‌ گویند که میان تکنولوژی الکترونیک و روانشناسی بازار ارتباط ایجاد کند. ما در اینجا درباره اصول اساسی بازاریابی دیجیتال، یعنی نتیجه و فرایند یک شغل و همچنین دیدگاه تجار صحبت خواهیم کرد و با تلاشی هوشمندانه، سعی می‌کنیم که از بیان اصطلاحات تکنیکی خاص بپرهیزیم و دیجیتال مارکتینگ و مفاهیم آن را با زبانی ساده و آسان توصیف نماییم.
در توصیف بازاریابی دیجیتال بهتر است که از بیان مفاهیم مصطلح چشم‌پوشی کنیم، زیرا اگرچه آن ها مفاهیمی عمومی هستند و یادگیری آن ها آسان است، اما دانش کمی را منعکس می کنند. به نظر ما، دیجیتال مارکتینگ به مفهوم استفاده از تکنیک‌هایی است که به تجار اجازه استفاده از بهترین‌های بازاریابی و دیجیتال را در کنار مفاهیم پایه بازاریابی می‌دهد. بازاریابی دیجیتال به‌معنای دریچه دیگری از بازاریابی نیست. در مقابل، این مفهوم راهی جدید در بازاریابی است که در آن می‌توان به تحلیل رفتار مشتری نیز پرداخت.

چه مفاهیمی جزو بازاریابی دیجیتال به حساب نمی آیند؟

برای درک بهتر تکنیک‌های بازاریابی دیجیتال، بهتر است به طبقه‌بندی آنچه در این دسته قرار نمی‌گیرد بپردازیم. شیوه‌های بازاریابی سنتی چون تبلیغات کاغذی، رادیو، تلویزیون و بیلبوردها جز دسته بندی‌های بازاریابی دیجیتال نیستند. این کانال‌ها در دوره‌ای بسیار موفق بوده‌اند، اما در دوره مدرن امروزی خیر.

ما معتقدیم که شیوه‌های بازاریابی سنتی دارای سه محدودیت هستند:

  1. ارتباط یک سویه و نداشتن زمان کافی برای تحلیل بازخوردها: به نظر ما، بازاریابی خیابانی دوطرفه است. متاسفانه، بازاریابی سنتی اجازه این ارتباط دوسویه میان مشتری و بازاریان را نمی‌دهد.

کانال های بازاریابی دیجیتال

کانال‌های بازاریابی دیجیتال

در مفهومی وسیع‌تر، باید بگوییم که اینترنت قلب بازاریابی اینترنتی است. اینترنت اپلیکیشن‌های شبکه های اجتماعی، ایمیل، IM، RSS و ویدئو را در اختیار ما گذاشته که از طریق آن فروشندگان می‌توانند کمپین‌های تبلیغات اینترنتی خود را راه‌اندازی کنند. رشد روزافزون اسمارتفون‌ها و تبلت‌ها بدین معنی است که موبایل به وسیله‌ای برای ظهور کانال‌های بازاریابی دیجیتال در این دوران مبدل شده است.

رسانه های اجتماعی و بازاریابی آن ها که از اهمیت زیادی برخوردارند، از برترین های بازاریابی دیجیتال به شمار می‌آیند. و همانطور که انگیزه اصلی شبکه‌های اجتماعی ارتباط با افراد است، رهبری و مدیریت شبکه‌هایی چون فیسبوک و توییتر به ابزاری ارزشمند در انتقال بازاریابی دیجیتال تبدیل شده‌اند.

 

منبع: رسپیناتک

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه 4 آذر 1395ساعت Array توسط رسپین  | 

ارسال نظر
نام شما :
آدرس وب سایت :
پست الکترونیک :
پیام شما :
کد امنیتی :